Filmy film czarno-biały, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody dziennikarz udaje się za kulisy, aby przeprowadzić wywiad z diwą opery. Ich rozmowa nieoczekiwanie przemienia się w zawiłą i zmysłową grę.
Hela Urbankówna wyjeżdża do z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu pracy. Zaczyna jako opiekunka dzieci. W międzyczasie poznaje Karola Borowicza – mężczyznę o niejasnych interesach. Ich znajomość zaczyna być coraz bardziej zażyła. Jak się okaże, on nie działa z pobudek emocjonalnych, lecz dla pieniędzy – zamierza czerpać zyski z nierządu i do tego potrzebna jest mu Hela. Dziewczyna ucieka. Znajduję inną pracę, poznaje dziennikarza Stanisława Burskiego, który będzie tym właściwym. Biorą ślub, rodzi im się dziecko i wówczas sielankę przerywa Borowicz, chcąc szantażować młodą matkę.
W reportażu prasowym opisano niecodzienne zdarzenie, które stało się kanwą filmu. Na wsi lubelskiej miał miejsce tragiczny wypadek. Chłop zamordował swego sąsiada, ponieważ myślał, że jest on diabłem. Dziennikarz „śledczy” usiłuje dociec przyczyn tego zdarzenia… Dowiaduje się, że wieś opanowana przez klikę, której przewodzi miejscowy kułak, osobnik cyniczny i bezwzględny. Ma wszędzie wpływy i nie zawaha się przed niczym, aby odnieść korzyść… Czy opisane zdarzenie było skutkiem ciemnoty i zabobonu panującego na wsi?


Historia rozgrywa się pod koniec lat pięćdziesiątych, w Warszawie. Piotr Terlecki jest młodym architektem, spotyka się ze swoją dziewczyną, Agnieszką Walicką, studentką uniwersytetu. Młodzi są w sobie zakochani, ale nie mogą „skonsumować” swojej miłości, czego oboje bardzo pragną. Powód jest prozaiczny, nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych…
Historia rozgrywa się w Warszawie. Kubiakowie to typowa warszawska rodzina posiadająca dwójkę dzieci – syna Mirka i córkę Małgosię. Mirek jest uczniem piątej klasy podstawówki i marzy, żeby spotkać prawdziwych Indian z plemienia Apaczów i zostać jednym z nich. To pragnienie może się szybciej spełnić za sprawą tajemniczego wujka z Ameryki, który daje Mirkowi w prezencie prawdziwy indiański tomahawk. Dumny z prezentu chłopak nie wie, że od tej pory zacznie się cała lawina kłopotów…
Fabułę filmu tworzą przeplatające się powojenne losy byłego pilota RAF-u, działaczki Związku Walki Młodych i oddanego komunisty. Tłem dla historii bohaterów, miejscami przebijającym się na pierwszy plan, są wydarzenia polityczne kolejnych okresów odradzającej się Polski. Opowieść o trudnych wyborach, skomplikowanych sytuacjach i o losach zwykłych ludzi, którzy po II wojnie światowej chcieli na nowo rozpocząć normalne życie. Obraz, który cenzura ukryła przed oczami widzów na przeszło dwadzieścia lat.
Do kraju wraca sławny śpiewak Vinconti, który ostatnie siedemnaście lat spędził poza granicami kraju. O jego powrocie dowiaduje się Mira Stella, gwiazda polskiej rewii, niegdyś wielka miłość artysty, którego to uczucia owocem jest Lili – dziecko, o którym ojciec nic nie wie. W tym czasie młody reporter „Dzwonka Wieczornego”, Jerzy Murski, próbuje przeprowadzić wywiad z panią Stellą, lecz zainteresowanie swe dość szybko przenosi na jej córkę.
Peru, rok 1988. Szczytowy moment kryzysu politycznego. Georgina (Pamela Mendoza) jest młodą kobietą z Andów, której nowonarodzona córka zostaje uprowadzona w fałszywej klinice. Zrozpaczona kobieta robi wszystko, aby znaleźć swoje ukochane dziecko. W końcu trafia do siedziby poczytnej gazety, gdzie poznaje samotnego dziennikarza Pedro Camposa (Tommy Párraga), który rozpoczyna śledztwo.
W wytwórni napoju chłodzącego Pola Manola ulokowała się grupa przestępcza. Na trop gangu wpadł reporter „Echa Warszawy”, który zaczął węszyć w wytwórni. Ponadto na wolność wyszedł jeden ze wspólników szajki. Przestępcy w popłochu chowają swój majątek w rekwizytorni planu filmowego…
Dziewczyna-kieszonkowiec zakochuje się w dziennikarzu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…