Filmy relacja ojciec-syn, na podstawie książki, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, na podstawie książki, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film animowany, zrealizowany w studio Blue Sky, w którym powstała słynna "Epoka lodowcowa". Niezwykłe przygody słonia Hortona, który odkrywa, że w dżungli istnieje kolonia mikroskopijnych mieszkańców - niewidocznych dla nikogo poza nim samym.
Chickie (Zac Efron) chce wesprzeć walczących w Wietnamie przyjaciół i robi coś szalonego – osobiście dostarcza im amerykańskie piwo. Podróż zrodzona z dobrych intencji szybko zmienia życie i perspektywę Chickiego. Film oparty na prawdziwej historii.

Le Mans '66

7,7
7,0
Połowa lat sześćdziesiątych XX wieku. Amerykański projektant samochodów Carroll Shelby (Matt Damon) i nieustraszony brytyjski kierowca Ken Miles (Christian Bale) łączą siły, aby na zlecenie Ford Motor Company stworzyć rewolucyjny samochód wyścigowy. Bohaterowie walczą z prawami fizyki i własnymi ograniczeniami, aby rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966 roku. Laureaci Nagrody Akademii – Matt Damon (Buntownik z wyboru) oraz Christian Bale (Mroczny Rycerz) – występują razem w filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami opowiadającym historię próby stworzenia przez Ford Motor Company najszybszego samochodu świata. Produkcja została wyróżniona dwoma Oscarami.


Film nawiązuje do głośnych wydarzeń z 1962 roku znanych jako Kryzys Kubański. Amerykanie dowiadują się, że Związek Radziecki rozmieścił na terenie Kuby broń jądrową, co stwarza realne zagrożenie nie tylko dla USA, ale także całego świata. Rozpoczynają się negocjacje mające na celu zażegnanie konfliktu...
Bieda zmusza amerykańską rodzinę do sprzedaży psa. Utratę Lassie - swego najlepszego przyjaciela - opłakuje szczególnie mały Joe, który nie może pogodzić się z faktem pozbycia się ukochanego zwierzaka. Lassie, tęskniąc za poprzednimi opiekunami, ucieka od nowego właściciela. Przemierza pół kraju, aby wreszcie dotrzeć do rodziny, którą kocha. Są oni tak wzruszeni, że trudno im uwierzyć w powrót wiernego psa. W tej sytuacji postanawiają go zatrzymać bez względu na okoliczności...
Tematem filmu są codzienne sprawy i radości współczesnej rodziny Leśniewskich: mamy, taty, piętnastoletniej Agnieszki, czternastoletniego Leszka, sześcioletnich bliźniąt Beaty i Pawła, widziane głównie oczami bliźniąt, zwanych Bąblami. Rodzina przeprowadza się do nowego mieszkania w bloku, które znów okazuje się za ciasne. Dzieci przygotowują prezenty dla mamy z okazji zbliżających się imienin, gdy nagle – pod wpływem wywiadu telewizyjnego, jakiego udzieliła w trakcie dokonywania zakupów – uświadamiają sobie, że wcale nie jest ona najszczęśliwsza osobą. Przytłoczona krzątaniną dnia powszechnego, dla dobra rodziny zarzuciła wszystkie swoje ambicje życiowe i plany. Zapada decyzja, że mama pójdzie na studia. Narastają trudne dla rodziny dni – sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie dla sześciu osób spadło w głównej mierze na dzieci, ponieważ ojciec pracuje. „Bąble” i pozostali członkowie rodziny przeżywają kryzys, matka – załamana – chce rzucić studia. Wszystkie perypetie kończą się jednak szczęśliwie i matka zdaje egzaminy, pozwalające jej zaliczyć rok studiów. Współczesny film obyczajowy, zmontowany z materiałów serialu telewizyjnego Rodzina Leśniewskich.
Serial animowany będący ekranizacją serii humorystycznych książek o Mikołajku Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempego. Serial ukazuje codzienne przygody małego Mikołajka, jego przyjaciół oraz rodziny.
Ahmed Ibn Fahdlan zostaje posłem i musi opuścić Bagdad. W trakcie swojej wędrówki natyka się na wędrowne plemię wikingów. Nie mogąc odmówić swoim gospodarzom, zostaje trzynastym wojownikiem mającym uczestniczyć w wyprawie ratunkowej. Otoczony ludźmi których nie zna, w krainie która jest dla niego obca, musi pomóc swym sojuszników pokonać ich odwiecznego wroga.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…